This page is part of © FOTW Flags Of The World website

Trnávka (Czechia)

Nový Jičín okres, Moravia-Silesia region

Last modified: 2018-05-25 by kryštof huk
Keywords: jistebnik |
Links: FOTW homepage | search | disclaimer and copyright | write us | mirrors

[Trnávka flag] by Jarig Bakker, 30 Dec 2003
adopted 4 Jun 2002 See also:

Trnávka municipality flag

Trnávka is a municipality in Nový Jičín district, Moravosilesian region in Eastern Czechia. The flag is depicted in Petr Exner's Vexilologický Lexikon prapory obcí ČR (2002); Flag adopted 4 Jun 2002. The coat of arms on this website is nearly identical.
Info in Czech from that site:
Obecní znak a prapor vychází z doloženého pecetidla z r. 1790, jehož pole neslo vyobrazení tzv. španelského štítu, ve kterém z návrší vyrustají tri kvetiny. Významnými držiteli Trnávky byly v historii rody Harasovských z Harasova a Vetteru z Lilie. Motiv trí blíže neurcených kvetin tak ve znaku obce dostává podobu trí lilií, prevzatých z erbu Vetteru z Lilie, pricemž rozvržení znakového štítu je dle delení erbovního znamení Harasovských z Harasova.
Obecní znak má modro - stríbrne polcený štít, vpravo pod sebou tri zlaté lilie a vlevo cervené brevno.
Obecní prapor je rozdelen v pomeru 1 : 2 na modré žerdové pole se tremi žlutými liliemi pod sebou a vlající pole tvorené tremi vodorovnými pruhy - bílým, cerveným a bílým. Barevné rešení znaku odkazuje na oba vrchnostenské rody i na regionální príslušnost obce k Morave.
Kombinace stríbrné, cervené a modré je prevzata z erbu Harasovských z Harasova, zatímco kombinace zlaté a modré náleží rodu Vetteru z Lilie. Stríbrná a cervená jsou zároven také barvami Moravy, k níž obec Trnávka historicky náleží.
Jarig Bakker, 30 Dec 2003

Trnávka coat of arms

[Trnávka coat of arms]from this website.